W jaki sposób zrobić ze starego mieszkania nowoczesne?

Sty 31, 2016 by

Nie chodzi wcale o kosztowny remont, ale o proste, niedrogie sposoby, które pozwolą nam nasze stare mieszkanie uczynić oazą nowoczesności. Najpierw trzeba się rozejrzeć i spojrzeć na stare kąty całkiem świeżym okiem. Och, jest wiele do zrobienia, prawda?

 

Wygodne i eleganckie mieszkanie

Stosunkowo niedrogo można odmienić mieszkanie, malując ściany lub wykładając je ciekawą, wzorzystą tapetą. Jeśli dysponujemy większą gotówką, przyda się modernizacja łazienki lub nowe meble do kuchni. To są takie miejsca, które decydują o klimacie i charakterze mieszkania. Jeśli, niestety, nie jest nas stać na przerobienie dziesięcioletniej łazienki na nowszą, może trzeba zadowolić się kosmetyczną zmianą salonu, dużego pokoju lub innego pomieszczenia, gdzie wymienimy meble. Zagorzali majsterkowicze mogą podjąć się samodzielnego wykonania niektórych sprzętów. Nowoczesne stoły i krzesła wymagają do zrobienia przede wszystkim wyobraźni. Można je wyczarować ze starych mebli lub podjąć się zrobienia stołu np. z palet. Jeśli zajrzymy do pierwszego lepszego sklepu meblowego, to zorientujemy się, że industrialne meble są nie tylko bardzo modne, ale też drogie.

 

Uroczy kącik sypialniany

 

Nie wystarczy przestawić krzesło czy fotel, nasze miejsce do spania wymaga na pewno nowego spojrzenia. Może po prostu stoliki nocne rozwiązałyby sprawę. Zawsze było dla nich szkoda miejsca, ale pomyślmy, że przecież kąt, gdzie wypoczywamy powinien być bardzo ważnym miejscem w domu. Tam powinny znaleźć się przedmioty, które lubimy i które uprzyjemniają nam spędzanie wolnego czasu. Na stoliczek można odłożyć ulubioną książkę czy robótkę na szydełku. Rozstawić laptopa, by obejrzeć wieczorem film. Prawda, że to nie jest trudne. Wystarczy odrobina wyobraźni, chęci i mieszkanie zyskuje nowy wystrój. Dzisiaj modnie jest mieć meble z różnych epok i stylów. To bardzo wygodne dla niezbyt zasobnych kieszeni. Jeśli znajdziemy pasującą do siebie kolorystykę mebli, możemy uzyskać ciekawy zestaw. I o to chodzi  w urządzaniu mieszkania.

Related Posts

Share This