Nowa aranżacja mieszkania nie tylko na wiosnę

Lut 10, 2016 by

Nowe meble? Całkowita zmiana salonu? Jak zmienić styl tego ważnego w mieszkaniu miejsca i nie stracić wszystkich oszczędności, to jedna z ważniejszych decyzji w aranżacji wnętrza. Zaangażujmy w podejmowanie tej decyzji całą rodzinę. Wybierzmy się na wycieczkę do sklepu meblowego.

Jak nadać salonowi nowy charakter

Im mniej mebli, tym lepiej. Pusta przestrzeń nadaje każdemu pomieszczeniu ład i porządek. Warto wziąć to pod uwagę przy modernizacji i odnawianiu mieszkania. Jednak gdzie chować wszystkie graty i potrzebne rzeczy, aby za bardzo nie rzucały się w oczy? Pożyteczne w tym względzie są meble pojemne, jak komody, kufry czy szafy. Można tam schować sporo rzeczy, a sam mebel jest atrakcyjny i efektowny. Jeśli nasze  pomieszczenie przeznaczone na salon jest małe, to malując ściany, lepiej jest zdecydować się na jasne kolory. Zarówno te na ścianach, jak i na podłodze czy meblach. Trzeba odpowiednio dobrać kolory, by ładnie ze sobą harmonizowały. Aby za bardzo nie zagracać niewielkiej przestrzeni,  takie sprzęty jak telewizor można umieścić wysoko. Lepiej dla wzroku i wygodniej dla mieszkania. Szafka rtv wisząca może rozwiązać wiele spraw związanych z brakiem miejsca.

 

Złota zasada – umiar

Ciemne, ciężkie meble dobrze prezentują się w przestronnych pomieszczeniach, gdzie ładnie można je wyeksponować. W mniejszych można problem nadmiaru rzeczy rozwiązać pakowną meblościanką. Najwięcej miejsca zawsze zajmują stół i krzesła. O ile nie da się ich przenieść do kuchni, ale ze względów rodzinnych trzeba pozostawić w pokoju, to powinny znajdować się w centralnym miejscu. Nie ma co ukrywać stołu pod ścianą, aby nie przeszkadzał. To centralne miejsce jest punktem spotkań rodziny i warto wykorzystać ten fakt. Zrobić ze stołu z krzesłami ozdobę. Warto w taki zakup zainwestować, aby wszyscy członkowie rodziny polubili to miejsce. Żeby łatwiej było rozmawiać i spędzać wspólnie czas. Nowy zakup może też być wspólną decyzją wszystkich członków rodziny.

Related Posts

Tags

Share This