Ponadczasowe meble – komody naszych  babć

Kwi 11, 2016 by

Komody pokojowe są ponadczasowe.  W domach naszych babć zawsze stały komody. To w nich przechowywało się z woreczkiem lawendy pachnącą pościel, zasfomy i firany. Tam też znajdowały się obrusy dziergane na szydełku, szale i chusty. Piękne, pojemne miejsce, które wspaniale rozwiązywało  problem braku miejsca. Dzisiaj komody mają różne wielkości i kształty. Wykorzystajmy to.

Modne  i praktyczne

Zastanawiasz się, co  wstawić do pokoju, aby mieć coś stylowego i niedrogiego. Takim świetnym meblem, który zawsze dobrze wygląda, a jednocześnie jest pakowny, czyli może pomieścić wiele przedmiotów, jest komoda. Ustawić ją można w dowolnym miejscu w mieszkaniu, wszedzie będzie pasowała. Komody witryny najlepiej się sprawdzają w tzw. dużym pokoju, inaczej zwanym salonem.  Ale też dobrze będą funkcjonowały w kuchni. O ile jest odpowiednio duża. Witryna jest o tyle zobowiązująca, że poprzez przeszklone drzwiczki doskonale widać nasz stan posiadania w obszarze filiżanek lub kieliszków, czy zasobność w alkohole.

Konkurencję dla komody czy witryny może robić kredens. Z kilkoma szufladami pomieści naprawdę wiele niezbędnych w domu przedmiotów. Tutaj schowamy obrusy, serwetki, a w nadstawce z szafką poustawiamy talerze. Nasze babcie trzymały w kredensie głęboko schowaną karafkę z leczniczą nalewką. Warto jednak pamiętać, że komoda, kredens czy witryna dzisiaj to ozdoba niejednego salonu.

 

Zamiast szafy

W każdym domu jest problem ze schowaniem zimowych rzeczy, przechowywaniem koców, obrusów, pościeli. Meblem, gdzie to wszystko upychamy jest szafa dwudrzwiowa, czasem też trzydzwiowa. Ale ten ogromny mebel zastawia nam mieszkanie, nie nadając mu ładnego charakteru. Dużo lepszym rozwiązaniem, w podobny sposób pojemnym jest komoda. Jeśli chcemy by  salon zyskał nietypową oprawę, postarajmy się o komodę naprawdę z prawdziwego zdarzenia. Możemy odświeżyć taką starą, znalezioną na strychu, lub kupić nową w sklepie meblowym, gdzie znajdziemy ich coraz więcej w ciekawym stylu. Komody pomieszczą wiele potrzebnych rzeczy, a zarazem wyglądają stylowo i pięknie, będą nam służyć wiele lat.

 

Related Posts

Share This