Pojemne i przyjemne komody

Wrz 7, 2016 by

Komoda jest meblem, w którym gustowały jeszcze nasze babcie. Ciężkie, solidne, wykonane z litego drewna mieściły w sobie tysiące skarbów, jak pościel, obrusy, serwety, narzuty i chusty. A to talerze, zapasy a w witrynie ozdobną porcelanę. W witrynie obowiązkowo chowana była nalewka, po którą sięgano w przypływie chandry bądź gorszego humoru.

 

Nowoczesna komoda do salonu

Wiele rzeczy dzisiaj wraca do łask w różnych dziedzinach. Jeśli chodzi o zdrowie, wiemy na pewno, że nasi przodkowie nie jedli aż tyle mięsa jak my obecnie – robili dobrze, sięgając po zioła lub kasze czy warzywa. Tradycyjne, dawne metody spędzania wolnego czasu na powietrzu i w ruchu, też były dużo zdrowsze niż dzisiejsze ciągłe towarzystwo komputerów i telefonów. Także w obszarze mebli wiele rozwiązań niegdysiejszych miało swoje zalety. Takim super meblem, który rozwiązuje wiele problemów z możliwością chowania rzeczy cennych, potrzebnych i wartościowych jest komoda. Za czasów naszych babć prawie w każdym mieszkaniu znajdowała się komoda z witryną lub bez. Dochodzimy do wniosku, że mądrość naszych dziadków i pradziadków nie była taka całkiem bezzasadna.

 

Gdzie ustawić komodę

Jest to na tyle atrakcyjny mebel, że pasuje do każdego pomieszczenia. Można ustawić ją zarówno w sypialni, kuchni, jak i w salonie. Komoda z witryną zaspokoi nasze potrzeby w zakresie chowania wielu przedmiotów i utrzymywania ich w należytym porządku. Komody mają różny styl. Są rustykalne bądź nowoczesne, z przeszklonymi witrynami lub ciężkimi, zdobionymi nadstawkami. Zależnie od sklepu bądź portalu znajdziemy poszukiwany rodzaj. Podobnie funkcjonanym meblem, również nadającym się do salonu jest ława rozkładana. Można w kilku ruchach zamienić ją w wysoki stół, przy którym z rodziną można zasiąść do obiadu lub wyprawić święta. Złożona, na co dzień, nie zajmie wiele miejsca i postawiona koło kompletu wypoczynkowego znakomicie go uzupełni. To idealne miejsce do postawienia kawy i pysznego ciacha.

Related Posts

Share This