Urządamy pokój młodzieżowy

Lut 27, 2017 by

Jak świat światem dzieci zawsze chciały mieć swoją prywatną przestrzeń, do której rodzice nie będą mieli wstępu, albo przynajmniej ten wstęp będzie bardzo ograniczony. Pokój nastolatka to jego świątynia,  wszechświat, gdzie najchętniej to on o wszystkim decyduje. To taka próba mierzenia się z dorosłością, gdy jeszcze mleko ma się pod nosem.

Jak funkcjonalnie urządzić pokój młodzieżowy

Skoro to tak niewiele metrów, to wiadomo, że najważniejszym meblem w pokoju młodzieżowym będzie łóżko z materacem. Łóżko jest o tyle lepszym rozwiązaniem niż tapczan czy wersalka, że  posiada materac. To on decyduje o jakości spania. Wygodne, prawidłowe legowisko, to dla kręgosłupa wygrana w totolotka. A nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak ważny jest kręgosłup w prawidłowym rozwoju nastolatka. Tak więc, znalezienie dobrego materaca, najlepiej sprężynowo-piankowego, jest podstawą. Idealny dla zdrowia materac posiada średnią twardość i poddaje się naciskowi ciężąru w sposób punktowy. Oznacza to, że w okolicach głowy jest bardziej miękki, a w strefie kręgosłupa twardszy.  Taką pracę materaca jest w stanie zapewnić system sprężyn multipocket, gdzie każda sprężyna znajduje się  w oddzielnej kieszonce. W związku z tym sprężyny pracują niezależnie od siebie, a materac ugina się miejscowo. Materac musi być komfortowy, bo zdrowie jest poza dyskusją.

 

W jakim stylu

Dobrze ustalić z młodym człowiekiem, jakiego rodzaju meble podobają mu się najbardziej i następnie wyjaśnić, że nie na każdy styl stać naszą kieszeń. Ale to nie jest aż tak istotna sprawa, jak komfort wypoczynku. Czy będzie to pokój pirata, mroczna jaskinia czy też pstrokate, obwieszone plakatami wnętrze, powinno już zależeć od decyzji nastolatka. Meble młodzieżowe nowoczesne nie odbiegają wzornictwem od siebie. Różnią się kolorem, jakością wykonania, wykończeniem. Bo trudno coś więcej wymyślić dla nastolatka poza szafą na ubrania, czy niewielkim regałem do postawienia niezbędnych skarbów oraz oczywiście biurka. Miejsca do pracy i przetwarzania pomysłów na życie w życie.