Jak szybko posprzątać mieszkanie

Kwi 20, 2017 by

Porozrzucane ubrania, porozstawianie rzeczy na stoliku, szafkach stwarzają wrażenie bałaganu, nieładu. Nawet jeśli po kątach mamy czysto, a wokół leżą porozkładane przedmioty nie unikniemy poczucia nieporządku. Jak tego uniknąć? Nie stresować się, że zadzwoni dzwonek do drzwi, a u nas wszystkie krzesła są obwieszone ciuchami i nie ma gdzie posadzić gościa?

Najlepsze są pojemne meble

Szybkim sposobem na pozbycie się bałaganu jest jego schowanie. Wystarczy posiadać szeroką szafę, przepastne kufry i komody, w które można swobodnie powrzucać wszystko to, co leży na wierzchu, by pozbyć się bałaganu. Jeśli więc sprzątanie nie jest twoim hobby, zastanów się czy najlepszą inwestycją nie jest przypadkiem duża szafa ubraniowa. Na tyle pojemna, że można w niej zarówno powiesić dłuższe rzeczy lub te bardziej się gniotące na wieszakach, a na półkach układać złożone ubrania. Dobrym rozwiązaniem są wysuwane kosze z metalowej kratki, w miejscu co najmniej jednej półki. Można tu wrzucać zwinięte skarpetki, lub trzymać bieliznę. Wysuwana kratka ułatwia znalezienie czegokolwiek. Nurkowanie w szafie i przewracanie rzeczy, aby znaleźć tę właściwą, zawsze powoduje wywracanie wszystkiego do góry nogami.

 

Co wrzucić do komody

Skoro szafę najlepiej ustawić w sypialni, ponieważ nie jest to dekoracyjny mebel i salon po prostu nam zagraci, to do dużego pokoju można wstawić nowoczesne komody i witryny do salonu. Szafę w salonie ustawiamy jedynie z konieczności, gdy naprawdę nigdzie więcej nie ma na nią miejsca. (Można również w przedpokoju – zabudowana spełni swoje zadanie). Komody i witryny stylem pasują do pokoju dziennego. Są też wystarczająco pojemnymi meblami, które pochłoną wszystko co potrzebne, a niekoniecznie powinno się rzucać w oczy. Komoda przyjmie zarówno talerze, jak bieliznę pościelową, obrusy czy koce. W szufladach można trzymać dokumenty. Witrynę natomiast warto potraktować dekoracyjnie i powstawiać za szklaną przesłonę to, co mamy w domu najładniejszego.