Nowoczesne meble – luksus na jaki cię stać

Cze 1, 2017 by

Chcemy mieszkać wygodnie i ładnie. Staramy się na wszelkie sposoby w ten sposób zaaranżować przestrzeń wokół nas. Cóż, atrakcyjny design zazwyczaj sporo kosztuje. Czy zawsze musi tak być? Czy można znaleźć meble za odpowiednią cenę? Jednak należy pamiętać, że jakość ma swoją cenę, a meble kupujemy na wiele lat. Więc może warto czasem więcej zapłacić.

Urządzamy salon

Lekkość, szkło, metal, liściasta roślinność – takie cechy stanowią o nowoczesnym wystroju wnętrza. Obecnie modne szarości, brunatne beże dopełniają chłodu przestrzeni. Spokojne, stonowane kolory warto ożywić barwnym obrazem lub kontrastową plamą np. czerwonej poduszki. W takiej przestrzeni dużą rolę odgrywają detale. Jeśli nie jesteś pewien, czy wiesz, jak chcesz, żeby wyglądało  wnętrze twojego mieszkania, zaproś do współdziałania stylistę.  Meble pokojowe w nowoczesnym pomieszczeniu mają mieć charakter industrialny, zawierać elementy metalowe i szklane. Takie urządzenie salonu stworzy wyjątkowy klimat. Nasze mieszkanie stanie się gustowne i niepowtarzalne. Podobny efekt można osiągnąć, nie kupując mebli w tym stylu, ale jedynie uzupełnić tanie meblościanki pokojowe o stylowe dodatki. Niech to będzie metalowa lampa stojąca,  barwna narzuta, szklane elementy na regale.

 

Co zrobić ze starym regałem

Klasyczne meble, nawet te tanie, którym nie udało się rozpaść przez lata, można dostosować do potrzeb. Współczesne trendy to jedno, a praktyczna strona mieszkania – to drugie. Trzeba unikać eksponowania  bałaganu.  Dlatego takim pojemnym rozwiązaniem, które jest w stanie pomieścić wszystko są poczciwe meblościanki i regały. Zazwyczaj w każdym znajduje się nieoceniona szafa. Meblościanka bowiem, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje całą ścianę, ale dzięki temu składa się z kilku części. Każda zawiera mnóstwo szuflad i szafek, których liczba zależy od rozmiaru…ściany. Kilka szuflad  to przyjemny pomysł, zawsze znajdzie się taka rzecz, którą chętnie tam wrzucimy. Te największe meblościanki posiadają w swych kompletach nawet dwudrzwiowe szafy.

 

Related Posts

Share This