Meble, które nie przytłaczają pomieszczeń

Sie 19, 2017 by

Jak łatwo zagracić mieszkanie, wystarczy się przekonać, zaglądając do prawie każdego mieszkania w starych, tradycyjnych blokach z wielkiej płyty. Poza tym, gdy w małym mieszkaniu mieszka kilka osób, to nie sposób nie nazbierać zbyt dużej liczby sprzętów. Jak sobie poradzić z niepotrzebnych natłokiem przedmiotów?

Czystka

Raz na jakiś czas wystarczy zrobić w domu gruntowny przegląd mniej lub bardziej potrzebnych rzeczy. Co najmniej połowę można z powodzeniem wyrzucić, nie odczuwając w ogóle ich braku. Zastanówmy się, jak często korzystamy z małego pufa lub wysuwanego stoliczka? Ile zyskamy przestrzeni pozbywając się ich? Jeśli nie jesteś pewien, czy rzeczywiście dany mebel jest ci potrzebny albo po prostu jest ci żal się z nim rozstać, to można na próbę najpierw wystawić mebel do piwnicy lub garażu i odczekać dwa lata. Jeśli bardzo odczujemy jego brak, to mebel zawsze może wrócić na swoje miejsce. O ile tak się nie stanie, to po dwóch latach można już bez żalu pozbyć się grata. W wolne miejsce niech wjedzie komoda drewniana. To stary choć współcześnie bardzo nowoczesny mebel. Są komody w różnych stylach i rozmiarach. Generalnie jest to pojemny, pakowny mebel, do którego wciśniemy prawie wszystko. No i pasuje do każdego pomieszczenia w mieszkaniu. Można komodę wstawić zarówno do sypialni, kuchni, jak i salonu.

 

Zamiast staroci

Dobrym rozwiązaniem jest zamiana nie tylko starego grata na pojemną komodę, ale też staromodnej wersalki na sofę. Nowoczesne sofy można obecnie znaleźć w ogromnym wyborze wzornictwa. Dostępne są zarówno te rozkładane, z pojemnikami, jak i nadające się jedynie do półleżenia i niezobowiązującego relaksu. Gładkie i wzorzyste, w spokojnych oraz kontrastowych barwach. Można nimi wzbogacić naprawdę niejedno wnętrze i uczynić niewielkim kosztem ciekawy wystrój mieszkania. Sofa jest meblem lekkim, niedrogim i praktycznym. Sprawi, że w domu pojawi się ciepły, przytulny klimat, a w kieszeni zostanie parę groszy na dodatkowe poduchy.

Related Posts

Share This