Meble na wysoki połysk

Lis 22, 2017 by

Zatęskniliśmy za blaskiem mebla z lat 60. XX wieku. Meble na wysoki pomysł były niegdyś, w czasach socjalizmu, wyznacznikiem elegancji, dobrego stylu i zamożności. Trudniej je było zakupić niż dostępne wszędzie pospolite, niebłyszczące meblościanki lub regały. I to, co kiedyś jeszcze ośmieszaliśmy i obśmiewaliśmy, wkrada się dzisiaj stopniowo do łask. Niewiarygodne? A jednak.

Meble z duszą

Współczesny połysk ma oczywiście zupełnie inny wymiar. Jest dostępny w innym jakościowo wymiarze. Pojawia się tam, gdzie chcemy zaznaczyć styl minionej epoki, dodajemy go do już używanych mebli, chcąc przywrócić im świetność, bądź nadać nowy charakter. Ten lakierowany błysk to nie tylko przymrużanie oka: „zobacz chociaż jestem starym meblem, to jeszcze wciąż błyszczę”, ale nadawanie zupełnie nowej kategorii tym meblom. Na przykład komoda połysk to udane połączenie dwóch całkiem różnych epok, dwóch światów, które jak się okazuje, bardzo dobrze do siebie przystają. Komoda jest  użyteczym meblem w każdym wnętrzu. Fajnie jest ją mieć, ponieważ mieści wszystko, co jest potrzebne w mieszkaniu, a zarazem znakomicie to ukrywa. Wiele też zmieści, co nie jest bez znaczenia w naszych wciąż za małych mieszkaniach. Komoda jest efektowna i praktyczna. Podobnie jak kredens czy witryna, potrafi w znakomity sposób ozdobić pomieszczenie.

 

Łatwo dostępne dodatki

Mieszkanie można w bardzo łatwy sposób odświeżyć, nie wydając wcale na to majątku. Wystarczy znaleźć czas i siły na poprzestawianie mebli lub postarać się o nowe dodatki w postaci narzuty, nowego obrazu do salonu, czy kolorowych poduch na sofę. Nowa lampa stojąca nada staremu wnętrzu nowy klimat. Wystarczy rozejrzeć się uważnie po mieszkaniu i odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest nam potrzebne, a czego do tej pory nie dopracowaliśmy się w wystroju naszego mieszkania. A może uzupełnić pokój o nowe, modne krzesła? Jeden szczegół, a dużo radości i satysfakcji. Niewielkim kosztem duża zmiana. Warto kupić też dwa rozkładane krzesła i dyskretnie schować je za kotarę lub szafę. Przydadzą się, gdy przyjdą goście.

 

Related Posts

Share This