Zanim zdecydujesz się na operację kręgosłupa

Sty 2, 2018 by

Wygodne spanie to najlepsza inwestycja w zdrowie. Ruch na świeżym powietrzu i odpowiedni materac do relaksu i snu, zapewnią ulgę zmęczonemu siedzeniem kręgosłupowi. Statystyki alarmująco krzyczą, że ten tryb życia, jaki prowadzi większość z nas, nieuchronnie wiedzie do zwyrodnień kręgosłupa, skrzywień i wad postawy. Jednym słowem do problemów ze zdrowiem.

Sposób na sen

Wygodne łóżko czy tapczan są podstawą dobrego snu, przynoszącego organizmowi regenerację. Zanim kupimy odpowiednie spanie, trzeba zainteresować się materacem. To on stanowi sedno problemu, jest najważniejszy. Nie cena, nie tapicerka, nie wymiary. Najlepsze materace zawierają wypełnienie sprężynowo-piankowe. Są niezwykle elastyczne, dlatego, że każda ze sprężyn umieszczona jest w oddzielnej kieszeni, eliminuje to reakcję dużej powierzchni materaca przy nacisku. Po prostu materac reaguje punktowo.  Każda sprężyna daje podparcie  dla ciała, dlatego im więcej sprężyn, tym materac jest wygodniejszy. Okolice głowy w związku z tym będą miały bardziej miękką część, a kręgosłup lędźwiowy zdecydowanie bardziej twarde. Najlepsze są materace o  siedmiu strefach twardości. Warto też zwrócić uwagę przy zakupie na rodzaj wentylacji, jaki jest w środku, aby wnętrze materaca nie było siedliskiem roztoczy lub innych grzybów.  Generalnie tanie materace  mają wyższą warstwę elastycznej pianki, natomiast droższe wersje posiadają wkłady sprężynowe. Takie materace nie zmieniają swojego wyglądu przez wiele lat.

Kanapa czy wersalka

To zależy dla kogo. Jeśli decydujemy o spaniu dla siebie, to na pewno dużo lepiej jest nabyć łóżko. Spanie powinno posiadać jednolitą powierzchnię. Wszelkie składane legowiska mają połączenie na środku i ono nie jest zdrowe dla kręgosłupa. Szczególnie do codziennego spania. Jeśli przyjeżdżają goście, to oczywiście przez kilka nocy można  w ten sposób spać i nie ma w tym niczego złego. Dla gości dobre są też tanie krzesła. Zawsze warto mieć zestaw sześciu krzeseł, porozstawianych w różnych miejscach w domu.

Related Posts

Share This