Od czego zależy zdrowy kręgosłup

Sty 31, 2018 by

Na wady postawy, wszelkie dolegliwości związane z kręgosłupem pracujemy przez całe życie. Zarabiamy na zwyrodnienia i ból siedzącym trybem życia, brakiem ruchu czy niewygodnym spaniem. Kupując sofę czy tapczan nawet nie myślimy o tym, że ten ładny mebel zburzy nam za parę lat spokój kręgosłupa.

Co jest ważne w tapczanie

Najważniejszy w miejscu do spania jest materac i to jak jest wyposażony w środku. Istnieje wiele możliwości wypełnienia, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Materace piankowe, choć wygodne, bo miękkie, nie są twałe. Po kilku latach użytkowania odkształcają się brzydko, nie mówiąc już o tym, że w sposób bardzo niewłaściwy dla kręgosłupa. Dużo lepszą wersją materacy są te z wypełnieniem sprężynowo-piankowym. Sprężyny uginają się miejscowo, co sprawia, że ciało ma różny stopień twardości podparcia. Głowa śpi miękko, podczas gdy kręgosłup na twardszej powierzchni. Sprężyny umieszczone są najczęściej w piankowym wypełnieniu. Z różnych rodzajów pianek, najlepsza pod względem jakościowym jest pianka termoelastyczna. Ona w sposób idealny dopasowuje się do kształtu ciała. Należy zwrócić uwagę, by materac posiadał w środku odpowiednią cyrkulację powietrza, która zapobiegnie gromadzeniu się kurzu i grzybów. Niektóre wersje są wyposażone również w matę kokosową, która dodatkowo zwiększa twardość materaca, ale również podnosi jego wytrzymałość i przedłuża żywotność. Sklepy z materacami oferują całą gamę produktów w dowolnych rozmiarach.

A co z kanapą lub narożnikiem

Spanie na rozkładanym  meblu jest wygodne przez kilka nocy. Wszelkie połączenia oraz zgięcia powierzchni do spania są niekorzystne dla ciała i nie sprzyjają regeneracji podczas snu. Należy tego uniknąć w tapczanach, z których korzystamy codziennie i przez wiele lat. Meble tapicerowane narożniki są najlepsze do nocowania dla gości. Jeśli chcemy zachować zdrowie, dobre samopoczucie i prosty kręgosłup przez wiele lat, to godne polecenia są jednolite, sprężyste i nowoczesne materace. Dobry materac  jest gwarancją zdrowego snu oraz udanego wypoczynku

Related Posts

Share This