Mój pokój – mój bałagan, czyli jak nauczyć dziecko porządku

Lut 20, 2018 by

Walka z nastolatkiem o chowanie rzeczy do szafy jest walką z wiatrakami. Wtedy, gdy młody człowiek zaczyna się buntować, trudno jest go nakłonić do posłuszeństwa. Rodzice szybko orientują się, że przespali czas, gdy słodki przedszkolak nie mniej słodko rozrzucał zabawki i nikt na niego za to nie krzyczał.

Kiedy zacząć uczyć sprzątania

Porządku można nauczyć kilkulatka.  Zestaw do sprzątania dla dzieci ułatwi to zadanie. Wręczanie maluchowi ściereczki do kurzu i sprzątanie razem z mamą nie powinno być przedmiotem żartów, ale nauką czystości w formie zabawy. Mając zestaw sprzątający dla dzieci dwulatek-trzylatek z przejęciem ścierał kurze. Dwunastolatek, który ma to zrobić pierwszy raz jest bezbrzeżnie zdziwiony, ze kurz sam nie znika. Z biegiem lat rodzicom jest coraz trudniej nakłonić dziecko do sprzątania, bo nie zostały wcześniej wyrobione odpowiednie nawyki. Zabawki z  kolekcji „Świat zabawek” są wykonane z plastiku najwyższej jakości, odpornego na pęknięcia i zniszczenia, w atrakcyjnych żywych kolorach. Plastik jest solidny, trwały i przyjemny w dotyku. Najwyższej jakości, bezpieczny.  Zabawki wyglądają identycznie jak naturalne przedmioty. Zestawy do sprzątania dla dzieci świetnie pobudzają wyobraźnię do zabaw tematycznych.

Zabawy tematyczne – sprzątanie

Przedszkolaki i trochę starsze dzieci chętnie bawią się w zabawy tematyczne. Dlatego ucieszy je nie tylko odkurzacz dziecięcy. Dzieci chętnie wcielają się też w rolę w doktora, ekspedientkę, lotnika, strażaka. Można zabawą tak pokierować, by dziecko uczyło się codziennych czynności, a nie tylko poznawało inne zawody. W dorosłym zyciu na pewno przyda się umiejętność gotowania czy sprzątania. Można pomóc mamie lub komuś z rodziny w codziennych obowiązkach. I przekształcić to w znakomitą, wesołą zabawę. Plastikowy mop wygląda i sprząta jak prawdziwy. Można zadbać o porządek we własnym pokoju. Śmietniczka i zmiotka zawsze ułatwią sprzątanie rozsypanych drobnych rzeczy. Już od małego dziecko dowiaduje się, że jak coś nakruszy, to potem powinno to posprzątać. Jak znalazł w dorosłym życiu. A nauka nie idzie w las, tylko w nas!

Related Posts

Tags

Share This