Mamo, będę kucharzem!

Mar 5, 2018 by

Niejeden biznesmen, właściciel sieci punktów gastronomicznych, zaczynał od zaglądania do maminej kuchni i wypytywania z ciekawością: a jak się robi naleśniki? Bo są pyszne. Nie wiadomo, czy akurat twoje dziecko nie pokocha gotowania i nie stanie się właścicielem najlepszej restauracji w mieście. A na pewno przyda mu się umiejętność gotowania w codziennym życiu.

Jak wytrzymać obecność dziecka w kuchni

Nie jest to proste. Kuchnia dla dzieci może tu pomóc. Jeśli zagniatamy z maluchem ciasto, to należy wziąć pod uwagę to, że mąka będzie rozsypana wszędzie. Nie tylko na blacie szafki czy stolnicy. Dziecko też obsypie sią nią od stóp do głów. Ale czy pierogi ulepione przez najmniejsze rączki w domu, nie będą najlepsze w świecie? Gotowanie dla dzieci daje to, że dziecko brudzi w jednym, zabawkowym miejscu. Pomyślmy, że za parę lat te małe rączki, już bez naszej pomocy, będą lepiły i zagniatały każde ciasto. I to będzie nagroda za dzisiejszy dzień i nasz trening cierpliwości. Ponadto w ten sposób też dziecko pozna tajniki gotowania i nie uważa, że gotową zupę wyjmuje się po prostu z lodówki lub że kotlety kupuje się gotowe w sklepie. A ciasto może być pyszne bez naszego udziału.

Czy zachęcać dziecko do gotowania

Może warto go zachęcić nowoczesną zabawkową frytownicą? Tutaj usmażysz, co chcesz. W zabawie  smażone produkty zmieniają barwę, zabawkowa frytownica miga i wydaje „prawdziwe” odgłosy. Dla bardziej wymagających są całe zestawy kuchenne, ze zlewem, płytą do gotowania i piekarnikiem. Świat zabawek to gry dla dzieci gotowanie. Można dzięki temu bez końca bawić się w dom. A któreż dziecko tego nie lubi? Sami pamiętamy to z dzieciństwa. Wspaniałe kuchnie dla dzieci są w wersji mini oraz w pełnym zestawie. Jeśli chcesz, możesz towarzyszyć dziecku, objaśniając jak funkcjonują poszczególne sprzęty. Jak można korzystać ze zlewu bądź elektrycznej kuchenki.  Trzeba tylko dać dziecku szansę, pokazać, że nie tylko telewizja, filmy i gry komputerowe pokazują, jaki ten świat jest. Dużo lepiej przygotujemy dziecko do życia, pozwalając mu się bawić zabawkami przypominającymi prawdziwy, realny świat i codzienność, która tam na nie czeka.

Related Posts

Tags

Share This