Nowoczesny wystrój mieszkania

Mar 24, 2018 by

Któż nie chciałby mieszkać ładnie i elegancko. Posiadać ciekawy wystrój mieszkania i niebanalne rozwiązania architektoniczne. To wszystko kosztuje, niemniej jest to wydatek jeden, ale na wiele lat.

Jakie sprzęty do salonu

Dzisiejszy salon może mieć dowolny design. Modnych jest wiele różnych stylów, więc zależnie od gustu i możliwości finansowych, można urządzać się w sposób tradycyjny, rustykalny, industrialny, ekstrawagancki czy art decco. Najczęściej jednak w małych mieszkaniach, za małych dla naszych potrzeb, nie możemy sobie pozwolić na eksponowanie przestrzeni. Potrzebne nam są meble, do których wiele się zmieści. Dlatego nowoczesne meblościanki do salonu są bardzo dobrym rozwiązaniem. Posiadają kilka części, wiele szuflad i zamykanych szafek. Przez to można do nich schować wiele przeróżnych rzeczy, poczynając od dokumentów, a na zabawkach dziecięcych bądź dobrej nalewce babuni kończąc. Meblościanki mają też tę zaletę, że części można rozłączać i ustawiać w dowolnych kombinacjach, co jest bardzo praktyczne. Ustawienie do tego rozkładanej ławy, która może pełnić zarówno funkcję stolika do kawy, jak i po rozstawieniu wielkiego stołu rodzinnego. Znakomitym uzupełnieniem w wyposażeniu salonu w niedużym mieszkaniu będą komplety wypoczynkowe tapicerowane. Ogromny ich wybór oferują sklepy meblowe. Mogą to być zestawy z fotelami (rozkadanymi bądź nie) lub samodzielne narożniki czy wersalki.

 

Na co się zdecydować: narożnik czy wersalka

Zależnie od posiadanego miejsca możemy wyposażyć w największe pomieszczenie w mieszkaniu w narożnik bądź wersalkę. Każdy z tych mebli może być rozkładany lub nie. Wersje do rozłożenia są wielofunkcyjne i bardziej praktyczne. Niemniej nie jest to funkcja niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mebla. Wersalka zajmuje mniej miejsca, a z kolei narożniki są bardziej efektowne i wygodniejsze do korzystania z nich. W zagięciu litery L, jakim jest narożnik stolik kawowy prezentuje się dużo lepiej niż przed wersalką. Poza tym te rozkładane wersje świetnie się sprawdzą w sytuacji, gdy zaskoczą nas goście chęcią pozostania na noc.