Mądre zabawy – szycie jak życie

Kwi 1, 2018 by

Nie bój się dawać dziecku do rąk maszyny do szycia czy nożyczek. Te w wersji dla maluchów są całkowicie bezpieczne. Posiadają odpowiednie atesty i są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Nikt do tej pory nie wymyślił lepszego sposobu na przyswajanie nowych umiejętności przez dziecko jak zabawa. To wtedy może nauczyć się wszystkiego. Wykorzystajmy to.

Będę jak mama

Wszystkie małe dziewczynki pragną być takie jak mama. I nie tylko o wygląd tu chodzi, ale raczej o to, co mama potrafi zrobić. Można pokazać dziecku jak się gotuje w prawdziwej kuchni, ale dużo bezpieczniej i czyściej będzie w domu, jeśli wyposażymy malucha w zestaw agd dla dzieci  to w zabawkowej kuchni i plastikowym zlewie będzie bałaganić. Można spędzić przy takiej zabawie wiele godzin wyobrażając sobie, że jestem jak mama i robię to samo, co mama. Tutaj dziecko na pewno nie zrobi sobie krzywdy. Zestaw do kuchni dla dzieci jest najwyższej jakości. Producent zadbał o ich wykonanie z najwyższą starannością. Zabawki zostały wyprodukowane bez dodawania substancji toksycznych. Zabawki do kuchni dają to, że mała dziewczynka może poczuć się jak mama. Podobnie jest ze sprzątaniem, gdy dziecko korzysta z zabawkowej zmiotki lub śmietniczki.

Zabawa w krawcową

Świat zabaw to bezpieczne zabawki, a w tym i  maszyna do szycia.  Igła w maszynie jest osłonięta i dziecko nie ma prawa zrobić sobie krzywdy, nożyczki mają ząbki, zaokrąglone końce – wszystko pod kontrolą. A takie zabawki uczą samodzielności, rozwijają zainteresowania, pokazują, że sukienka lub spodnie w sklepie nie były od razu takie, jak je widać. Powstały z kawałka materiału, który przycina się i zszywa. Można z takiego materiału wyczarować wszystko, co się chce. Może masz w domu przyszłego kreatora mody? Zabawki – miniatury sprzętu domowego dla dorosłych, jak akcesoria do gotowania dla dzieci – rozwijają dziecięcą wyobraźnię, uczą obowiązkowości, pokazują, jak faktycznie funkcjonuje taki sprzęt. Dlatego warto pozwolić dziecku uczyć się poprzez zabawę tego, co mu się może w życiu przydać. To lepsze niż oglądanie filmów o szyciu sukienek, bo dziecko własnymi rączkami może sprawdzić, jak to działa, jak powstaje ubranie. A zabawki są całkowicie bezpieczne. Mocne. Jak prawdziwe.

Related Posts

Tags

Share This