Pomysłowe rozwiązania na książki

Maj 31, 2018 by

Co prawda, nie jest to czas sprzyjający molom książkowym. Mało kto kupuje książki, trochę więcej osób czyta, wypożyczając. Dzieje się tak z wielu względów. Książki przede wszystkim należy gdzieś ustawiać, gromadzić, wycierać z kurzu. Takim mało praktycznym rozwiązaniom skutecznie przeciwstawia się książka elektroniczna.

Praktyczne rozwiązania dla tradycjonalistów

Niemniej zwolennicy książki papierowej stają przed kwestią, gdzie ulokować swoje zbiory. Początkowo niewielka liczba książek, dosyć ładnie wygladająca na półce, zaczyna się rozrastać i zagracać mieszkanie. Stoimy przed wyborem instalowania półek na książki, lokowania ich na regałach bądź meblościankach, organizowania dodatkowych półek na ścianach. W jakich miejscach? Ponieważ zazywczaj regały i tak pękają w szwach, to dobrym rozwiązaniem na książki są półki ścienne. Odpowiednio rozmieszczone na ścianach, mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny pokoju. Są tanie, mają różne rozmiary, można je przygotować samodzielnie (to wyzwanie dla majsterkowiczów) lub wybrać w dowolnym sklepie online. Ustawienie książek można wzbogacić ciekawymi dekoracjami, pozostałościami po podróżach i udanych wakacyjnych wyjazdach.

 

Praktyczne rozwiązania dla odważnych

Tradycyjne półki nikogo specjalnie nie zaskoczą. Są praktycznym rozwiązaniem, które od lat sprawdza się w naszym domach z betonu. Niemniej pomysłowi mogą eksperymentować z półkami wiszącymi, które nie dość, że efektowne, to w ciekawy sposób urozmaicą  wystrój mieszkania. Półki na książki wiszące   są  pojemne,  a nie zabierają przestrzeni, którą można przeznaczyć na inne rozwiązania. Ich cena jest niewygórowana, są lekkie w formie, przestrzenne i nie sprawiają wrażenia, że mieszkanie jest zagracone. Zazwyczaj są też zaprojektowane w ciekawych, oryginalnych kształtach. Mogą mieć dowolne kolory, które  uczynią z mieszkania jedyne w swoim rodzaju wnętrze. Wykonane bądź z drewna, bądź szkła i metalu  pasują do każdego rodzaju pomieszczenia, a na pewno każdemu dodadzą nowoczesnego wyglądu.

Related Posts

Tags

Share This