Jaki narożnik wybrać do salonu z funkcją spania?

Narożniki do salonu mogą zastąpić kanapy i fotele. W jednym miejscu może zgromadzić się cała rodzina. W dowolnej chwili można narożnik rozłożyć, zmieniając go w łóżko. W tym wypadku meble wypoczynkowe pełnią jednocześnie inne funkcje.

Cechy dobrego narożnika z funkcją spania

W pierwszej kolejności należy sprawdzić sposób otwierania i zamykania schowka na pościel. Wysuwanie części z materacem do spania musi odbywać się gładko, a obsługa powinna być prosta dla jednej osoby. Meble takie są narażone na zużycie, więc tapicerka powinna być wykonywana z trwałego materiału. Nowe tkaniny obiciowe odporne są na zabrudzenia oraz sierść zwierząt. Warto również sprawdzić, jakie są wskazane warunki podczas czyszczenia.

Wygodny sen na narożniku.

Meble narożniki nie ustępują wygoda klasycznym łózkom. Różne rodzaje sprężyn pozwalaj zachować kształt mebla. Mogą być to sprężyny lub pianka o określonej grubości. Istnieje również możliwość ułożenia maty kokosowej, aby podnieść stopień twardości narożnika.
Wielu producentach proponuje systemy rozkładania łączone. Po rozłożeniu poduszki pełniące funkcje oparcia są wkładane do wnętrza narożnika. Niezależnie od wybranego modelu warto dopasować twardości materaca, ponieważ ten parametr mówi o tym, jak będzie on odporny na odkształcenia.

Dopasowanie narożnika do wzrostu użytkowników

Dobór narożnika musi być kompromisem pomiędzy wielkością salonu a wzrostem używających go do spania mieszkańców. Należy również przewidzieć miejsce na rozłożenie narożnika przed snem. Meble narożniki muszą w dzień służyć dla całej rodziny tak, aby mieszkańcy nie odczuwali dyskomfortu. Pomocne może być asymetryczne rozmieszczenie oparć, przez co zwiększona jest powierzchni użytkowana narożnika.

Wstawiając do salonu narożnik, można zastąpić kilka mebli, które występowały w salonach. Duży zestaw wypoczynkowy zajmuje dużo miejsca i przeszkadza podczas korzystania z salonu. Zwarta konstrukcja i duża ilość miejsca to idealne cechu mebla uniwersalnego. Lepsze wykorzystanie miejsca w pokoju jest zaletą takiego rozwiązania.