Jak wyposażyć mieszkanie?

Każdy z nas chce, by jego mieszkanie było funkcjonalne i urządzone ze smakiem. Niemniej nie jest to takie łatwe. Na przeszkodzie staje nam nie tylko skromny budżet domowy, ale i mnogość ofert, od których może zakręcić się w głowie. Na szczęście wystarczy odrobina kreatywności i wyczucia estetycznego, by urządzić sobie przytulne gniazdko za całkiem rozsądne pieniądze.

Od czego należy zacząć?

Nie jest tajemnicą, iż sercem każdego domu jest salon. Powinien on być przestronny, jasny i urządzony tak, by pasował do reszty wnętrz. Co do mebli to powinny one pasować kolorystycznie do ścian i parkietu. W celu zaoszczędzenia miejsca warto zastosować półkotapczan. Poza tym dobrze byłoby, gdyby w ich wnętrzu schowane były takie rzeczy jak szkliwo, talerzyki deserowe czy kieliszki do alkoholu. Wiadomo przecież, że salon służy do przyjmowania gości i jest miejscem najbardziej ożywionych rozmów.

Wygląd przedpokoju i kuchni

Przedpokój jak sama nazwa wskazuje- jest przedsionkiem domu, toteż powinny się w nim znajdować wieszaki i szafki, w których można schować buty lub inne odzienie. Dobrym pomysłem w przedpokoju są szafy przesuwne białe, gdyż łatwo się je otwiera i zamyka, a ich jasny kolor nieco ożywi korytarz. Jeżeli chodzi o kuchnię, to najlepiej umieścić w niej meble o ciemnym kolorycie, gdy ono są najbardziej odporne na zabrudzenia i wszelkiego rodzaju opary. Nie jest niczym odkrywczym to, że para podczas gotowania negatywnie wpływa na meble i wygląd firanek. Poza tym kuchenne szafki i blat powinny być skrojone na miarę naszych potrzeb i oczywiście metrażu.

Jaka powinna być sypialnia?

To zależy od indywidualnych upodobań. Jednym podobają się szafki wiszące do sypialni, a inni preferują styl minimalistyczny. Niemniej w tym pomieszczeniu nie może zabraknąć zasłon, stolika pod lampkę, czy szafek na bieliznę. Równie ważne jest łóżko Sypialnia przecież służy przede wszystkim do spania i codziennej regeneracji. Sypialnia powinna być miejscem jasnym o ciepłym kolorze ścian, gdyż to sprzyja zasypianiu i dobremu snu. Co do oświetlenia, to korzystnym rozwiązaniem jest montaż żarówek energooszczędnych. Dzięki nim czytanie książek w łóżku będzie nie tylko przyjemniejsze, ale i mniej szkodliwe dla oczu.