Piękne i wygodne łóżko do sypialni

Meble sypialniane muszą spełniać kilka bardzo ważnych funkcji. Po pierwsze powinny być maksymalnie komfortowe – wszak sypialnia to oaza spokoju i wypoczynku. Po drugie powinny też mieć doskonały design i jakość – chociaż sypialnia należy do najbardziej prywatnej części domu, do której jest zwykle nie zaprasza się gości, dobrze jest tak po prostu dla siebie samego żyć w ładnym otoczeniu.

Sypialnia meble – wybór łóżka
Jedna z najważniejszych decyzji dotyczących zakupu mebli do sypialni to wybór łóżka. W sprzedaży znajdują się różne rozmiary łóżek, a dokładnie ram łóżek. Naprawdę bardzo komfortowo można spać we dwoje już na łóżku o szerokości 140 cm, które zmieści się nawet do niedużej sypialni. Większe rozmiary łóżek dają oczywiście więcej przestrzeni, warto jednak pamiętać o tym, że generują też odrobiną większe koszty ( na przykład zakup pościeli o większych wymiarach to większy wydatek). Podczas zakupów łóżka warto zwrócić uwagę na zagłówek – to właśnie ta część tego mebla jest najbardziej dekoracyjna i w dużym stopniu wpływa na charakter wystroju sypialni. Obecnie modne są bardzo łóżka z pikowanym i zagłówkami, które objite są tkaniną. Ciekawym pomysłem na urozmaicenie wystroju sypialni jest własnoręczne zrobienie swojego autorskiego zagłówka. Do łóżka trzeba jeszcze zakupić odpowiedni materac. Na jego wybór warto poświęcić odrobinę więcej czasu, gdyż materace zwykle kupuje się raz na kilkanaście lat.

Przestrzeń wokół łóżka
Gdy zakupy się już odpowiednie łóżko, można przystąpić do urządzania przestrzeni wokół. Zestawy do sypialni z ciekawymi stolikami nocnymi to dobry sposób na wygodne zaaranżowanie miejsca obok łóżka. Z każdej jego strony może stanąć taki sam stolik nocny, dzięki czemu obydwie śpiące na łóżku osoby będą mogły trzymać tam swoje osobiste rzeczy, schować książkę czy telefon komórkowy. Ładne i funkcjonalne stoliki nocne naprawdę ułatwiają organizowanie przestrzeni tuż przy łóżku – można w nich ukryć kable od ładowarek, schować książki, zaś na blacie postawić lampkę nocną. To właśnie dzięki ładnym stolikom nocny przestrzeń w okolicy łóżka jest bardziej uporządkowana i schludna.