MKS – MEBLE Jak wyposażyć sypialnię?

Sypialnia to jedno z tych pomieszczeń w domu, które muszą być wyposażone w sposób jak najbardziej funkcjonalny. Na szczęście przy obecnym naprawdę dużym wyborze ciekawych mebli i rozwiązań, jak też możliwości zrobienia mebli na wymiar, nie stanowi to najmniejszego problemu.

Funkcjonalnie urządzona sypialnia
Najważniejszy mebel w sypialni to z pewnością łóżko, wyposażony w wygodny materac, na którym jakość odpoczynku nocnego jest naprawdę wysoka. Jeżeli sypialnia jest natomiast zorganizowana w pokoju dziennym, co w polskich mieszkaniach (na przykład kawalerkach) jest stosunkowo częsta sytuacją, do spania wybiera się wtedy sofę. Nowoczesna sofa z funkcją spania łączy w sobie cechy mebla dziennego wypoczynkowego z łóżkiem. To doskonałe rozwiązanie do mieszkań o małym metrażu. Warto przed zakupem konkretnego modelu poczytać opinie o nim – różne wypełnienia zapewniają bowiem większy lub mniejszy komfort wypoczynku.

Szafy na wymiar
Szafa to kolejny stały element wyposażenia sypialni. Do małych metraży najlepiej wybrać szafę robioną na wymiar, bo dzięki takiemu rozwiązaniu uda się zagospodarować nawet wielki kąt lub wnękę. Dzięki zastosowaniu różnych modeli drzwi rozsuwanych, można założyć na przykład drzwi z listem, które dodatkowo powiększą optycznie sypialnię. Szafy na wymiar to też większa możliwość spersonalizowania mebla – w środku można wybrać rozmieszczenie półek i drążków na wieszaki, dostosowując do swoich potrzeb.

Komoda
Kolejny ważny mebel do sypialni to komoda. Komoda szerokość 50 cm to mebel często spotykany w ofercie – nieduża i zgrabna bez problemu pomieści bieliznę osobistą, skarpety, paski, czy koszulki i swetry. Na blacie komody można zorganizować toaletkę, ustawić szkatułki z biżuterią czy flakony perfum. Tworzy się wtedy funkcjonalny i miły dla oka kącik, który fantastycznie dekoruje sypialnię. Do sypialni nie warto wstawiać większej ilości mebli, by pomieszczenia dosłownie nie zagracić. Za dużo mebli i dekoracji działa też rozpraszająco, a przecież sypialnia to miejsce relaksu i odpoczynku.