Ekskluzywny MATERAC KIESZENIOWY OKLAHOMA 140/200 LATEKS 7 stref VISCO termo

Wysokiej jakości, ekskluzywny materac OKLAHOMA o wymiarach 140 cm na 200 cm. Posiada wkład ze sprężyn oraz 7 stref twardości, co przekłada się na jakość snu oraz właściwe ułożenie kręgosłupa.

Wymiary materaca:
Szerokość materaca: 140 cm
Głębokość: 200 cm
Wysokość: ok. 20 cm
Materac jest dwustronny, średnio twardy, sprężynowo-piankowy

Właściwości techniczne
Ilość sprężyn w materacu: 506 sztuk na m2. Sprężyna obłożona jest z jednej strony pianką termoelastyczną – 3 cm, a z drugiej strony lateksem – 3 cm.
Pokrowiec materaca przeznaczony na sezon letni i zimowy. Nadaje się do prania.
Wysokość materaca: ok. 20 cm.

Właściwości materaca miltipultipocket
Miltipultipocket to rodzaj materaca kieszonkowego, który posiada wewnątrz aż 508 osobnych sprężyn, znajdujących się w osobnych kieszeniach. Są wykonane z mocnych i elastycznych tkanin, co pozwala na zmaksymalizowanie elastyczności punktowej materaca. Dzięki temu materac ugniata się tylko we właściwych miejscach, a ucisk tych punktów jest niezależny od siebie. Wpływa to na jakość i komfort snu, a także kwestie zdrowotne.
Zastosowanie lateksu ma wpływ na zwiększenie wygody codziennego korzystania z materaca poprzez nadanie mu większej sprężystości i zmniejszenie twardości. Materac dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, a przez to może równomiernie je podpierać, zapobiegając skrzywieniom. Usuwa to dolegliwości w zakresie podparcia punktowego i pomaga w zachowaniu właściwej pozycji w trakcie snu oraz prawidłowego utrzymania krążenia krwi.

Właściwości pianki termoelastycznej w materacu
Pianka termoelastyczna Visco, zastosowana w materacu, odpowiada za właściwe ułożenie ciała na materacu w trakcie snu. Podpiera je równomiernie, co przekłada się na komfort i brak dolegliwości. Tego typu zdolność pianki usuwa również miejscowe uciski na ciele, przez co nieprzerwanie zapewnione jest właściwe krążenie krwi oraz podparcie miejsc trudniej dostępnych, takich jak np. lędźwiowa część kręgosłupa. Poprzez regularny sen na takim typie materaca możliwe jest wpływanie na niektóre dolegliwości związane z właściwą postawą kręgosłupa, zapobieganie ich powstaniu i rozwojowi oraz eliminowanie bólu.
Termoelastyczność materaca polega na zwiększeniu się elastyczności pianki pod wpływem temperatury ciała osoby, która śpi na materacu.

Wygląd i estetyka materaca
Materac posiada efektywny pokrowiec, który pozwala na zachowanie go w czystości przez długi czas. Można go zdejmować i prać.
W zakresie designu i estetyki wykonania materac wygląda nowocześnie i wpisuje się w modny obecnie wystrój wnętrz sypialni.